Author Topic: OP - skuska  (Read 36662 times)

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #100 on: 10.02.2011, 23:05:30 »
Nasa uroven cviceni bola asi takato - prvych 6 tyzdnov som nemal na pocitaci windows, len nejake disto linuxu kde neslo nic
Potom tam konecne hodili Win. Tak na dalsie cviko som si musel sam nainstalovat netbeans a JDK, kedze to uz bolo asi velmi komplikovane na spravcu miestnosti, alebo nechapem... Tolko k tej urovni.
Skuska uroven mala, aj podklady k cvikam mali uroven, nie je to zle vymyslene. Ale cvicenia = fail. Co sa tyka cviceni, ovela lepsie cvicenia boli napriklad na Pocitacovych sietiach, hoci tam bol zase ten casovy problem, ale dali mi tie cvika viac.
Hodnotit celkovo uroven cviceni sa neda. Zalezi veeeelmi vela na cviciacom, a ak na to on kasle, tak je to potom na figu. Treba si vyberat rozvrh podla cviciacich  a nebude problem :P Zas poniektori studenti sa stazuju na hluposti. Neviem ci cakaju, ze ich na cviku budu vodit za rucicku, a diktovat kazdy riadok kodu... Ved logicky ked nieco neviem, opytam sa, nie sme na zakladnej skole :D
OP bol podla mna predmet na peknej urovni. Ja som zastanca toho, ze student by mal pouzivat svoj notebook na cviceniach (ak ma tu moznost) predsa pracovat na svojom vlastnom PC je ci uz komfortnejsie aj rychlejsie a praktickejsie. Ale samozrejme by mala ucebna byt plne zabezpecena na vyucbu daneho predmetu. V tomto pripade suhlasim s kritikou. Ako Safyia vravi, kvalita cviceni sa velmi viaze na konkretneho vyucujuceho. Ja som mal cvicenia v PC1 (technicke vybavenie celkom primerane az na rychlost tych serverovych systemov) u Mireka a stazovat sa nemozem (az nato ze obcas vynimocne prisiel na cas :)). Cvicenia boli celkom fajn, take volnejsie, na zaciatku stale bol daky suhrn co bolo naplnou, poziadavky na uroven studentov primerane, pisomky by som hodnotil za dost lahke aj a ak sa dobre pametam tak viac ako zopar riadkov kodu na tabulu nepisal. Takze clovek sa musel zamyslat a prist na riesenie sam. Samozrejme sa dalo poradit vzdy.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #101 on: 11.02.2011, 06:11:01 »
suhlasim, OP bolo celkom fajn.....a velmi sa mi pacil mirekov pristup  ;D

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: OP - skuska
« Reply #102 on: 11.02.2011, 14:15:08 »
Nasa uroven cviceni bola asi takato - prvych 6 tyzdnov som nemal na pocitaci windows, len nejake disto linuxu kde neslo nic
Potom tam konecne hodili Win. Tak na dalsie cviko som si musel sam nainstalovat netbeans a JDK, kedze to uz bolo asi velmi komplikovane na spravcu miestnosti, alebo nechapem... Tolko k tej urovni.
Skuska uroven mala, aj podklady k cvikam mali uroven, nie je to zle vymyslene. Ale cvicenia = fail. Co sa tyka cviceni, ovela lepsie cvicenia boli napriklad na Pocitacovych sietiach, hoci tam bol zase ten casovy problem, ale dali mi tie cvika viac.
hmm... a to si bol v ktorom labaku/ucebni? u nas s binasom islo vsetko od zaciatku, takze ziadny problem z tohto pohladu nebol...
So say we all!

Petrinho

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #103 on: 11.02.2011, 22:08:55 »
Nasa uroven cviceni bola asi takato - prvych 6 tyzdnov som nemal na pocitaci windows, len nejake disto linuxu kde neslo nic
Potom tam konecne hodili Win. Tak na dalsie cviko som si musel sam nainstalovat netbeans a JDK, kedze to uz bolo asi velmi komplikovane na spravcu miestnosti, alebo nechapem... Tolko k tej urovni.
Skuska uroven mala, aj podklady k cvikam mali uroven, nie je to zle vymyslene. Ale cvicenia = fail. Co sa tyka cviceni, ovela lepsie cvicenia boli napriklad na Pocitacovych sietiach, hoci tam bol zase ten casovy problem, ale dali mi tie cvika viac.
hmm... a to si bol v ktorom labaku/ucebni? u nas s binasom islo vsetko od zaciatku, takze ziadny problem z tohto pohladu nebol...
myslim, ze na to existuje aj nejaka diagnoza ked sa dakto oslovuje v tretej osobe a este aj priezviskom :D

Daron

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #104 on: 12.02.2011, 02:43:53 »
V tom PC, PK6, cislo miestnosti neviem, po prvych schodoch hore, tam ako su tie drevene obklady na stene, kde sa zapisujete ked pridete do roboty.

Pozrel som do rozvrhu, bolo to PK6_PC9. Proti cviceniam ich naplni, alebo cviciacemu nemam nic, ale predsa je ine cumiet na stenu ako to cviciaci programuje cez projektor a skusat si to na cviku vlastnorucne nakodit.

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #105 on: 12.02.2011, 19:30:36 »
ta vypisujete tu somariny....o com su skusky na FEIke??...ak vies programovat, priklady zvladnes......a ak vies programovat, as dostatok logickeho myslenia na to aby si si vedel posajat suvyslosti z orie tak, aby ti to na skusku stacilo....... a dufam ze nikoho neurazim, ale ten, co neviem po prvom roku a pol na fejke programovat, tak na nu nepatri ap br
musim oponovat,programovanie beirem ako nutne zlo na feike,ale dalej v bud. rocnikoch by som sa mu rad vyhol.Netrufam si povedat,ze viem programovat,ale prog predm. som presiel.Ved informatika nieje len o programovani,je to siroky smer,ale jasne ze ich musime absolvovat.Tym chcem povedat ze je nemiestne niekomu tvrdit ze na fei nepatri ked nevie programovat!

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #106 on: 14.02.2011, 01:36:02 »
ta vypisujete tu somariny....o com su skusky na FEIke??...ak vies programovat, priklady zvladnes......a ak vies programovat, as dostatok logickeho myslenia na to aby si si vedel posajat suvyslosti z orie tak, aby ti to na skusku stacilo....... a dufam ze nikoho neurazim, ale ten, co neviem po prvom roku a pol na fejke programovat, tak na nu nepatri ap br
musim oponovat,programovanie beirem ako nutne zlo na feike,ale dalej v bud. rocnikoch by som sa mu rad vyhol.Netrufam si povedat,ze viem programovat,ale prog predm. som presiel.Ved informatika nieje len o programovani,je to siroky smer,ale jasne ze ich musime absolvovat.Tym chcem povedat ze je nemiestne niekomu tvrdit ze na fei nepatri ked nevie programovat!
Tak ked nevie programovat tak, aby urobil tento predmet, tak potom fakt nie :D :D Potom mal ist na iny fei obor :P

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #107 on: 14.02.2011, 02:20:02 »
Neexistuje ziadna "schopnost programovat". Neexistuje ziaden takyto typ inteligencie.

Programatori vedia programovat, lebo maju dobre analyticke/logicke myslenie. Vediet programovat nie je predpoklad, ale nasledok.

A ak niekomu chyba takato inteligencia, naozaj by mal uvazovat ist studovat nieco ine.

--

Kazdopadne, ked ma niekto pocit, ze programovanie je nutne zlo, ale zvlada ho, skor by som si tipol, ze je lenivy, nie nenadany.

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #108 on: 15.02.2011, 22:16:33 »
ak nehovorim....informatika ma siroke spektrum.....ale vsetko okrem programvania sa naucis na farme ed nastupis d roboty.......mas post, pdla ktoreho pises do konzly rkazi resp,. vyplnas okienka s istymi hodnotami.......ale aj system admin potrebuje vediet programvat ak nechce cca 1500 veci na servri robit rucne......ale si spravy scrit, ktory mu to spravi........len tolko z mojej strany :)

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #109 on: 15.02.2011, 23:07:12 »
:D :D :D ty si to pisal opity, ci wtf?? ;D

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #110 on: 16.02.2011, 01:56:04 »
:D :D :D ty si to pisal opity, ci wtf?? ;D

co ti poviem  ;D .... klavesnice v kniznici  :D

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #111 on: 16.02.2011, 16:08:14 »
na farme ked nastupis do roboty tak dostanes do ruky lopatu a mozes kydat hnoj  :p:


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #112 on: 16.02.2011, 20:42:14 »
no......nemal som konkretne na mysli JRD ale budis  ;D

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #113 on: 17.02.2011, 03:59:14 »
ak nehovorim....informatika ma siroke spektrum.....ale vsetko okrem programvania sa naucis na farme ed nastupis d roboty.......mas post, pdla ktoreho pises do konzly rkazi resp,. vyplnas okienka s istymi hodnotami.......ale aj system admin potrebuje vediet programvat ak nechce cca 1500 veci na servri robit rucne......ale si spravy scrit, ktory mu to spravi........len tolko z mojej strany :)
z toho pohladu som to nebral,ale ma to daco do seba co vravis  :o skoda ze ma programovanie nema v laske  :pusta:

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #114 on: 17.02.2011, 04:14:04 »
programovanie samo o sebe nie je tazke.......zakladne veci su v pohode.....ak zacnes od lahsich algoritmov a postupne prejdes k tym stredne tazkym tak sa do toho dostanes....ja nie som velky programator, skor lama by som povedal :)........programovanie driverov a develop aplikacii - to je vysoky leve aj na na :D .... ale keby som sa posnazil a venoval sa tomu tak by sa dalo.....no na to scriptovanie co robim teraz mi toto co viem zatil uplne taci :)

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #115 on: 17.02.2011, 08:30:11 »
ako to tu uz spominali nieje ziadna taka schopnost ze programovanie. Jednoducho potrebujes zakladne logicke myslenie, trochu kreativity a naucit sa syntax daneho jazyka


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #116 on: 17.02.2011, 19:16:25 »
no to su take predpoklady......a daju sa vyuzit vo viacerych oblastiach....a samozrejme suhlasim ze schopnost programovanie neexistuje.....kto chce, ten sa nauci :)

Daron

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #117 on: 18.02.2011, 19:30:24 »
To iste sa potom da povedat aj o matike. Mas len suhrn urcitych pravidiel, podla ktorych mozes postupovat. A ty len potrebujes vediet  a spravne urcit, kedy ktore pravidlo pouzit aby si sa po jeho pouziti dostal o krok blizsie k danemu vysledku. Teda nie je ziadna schopnost vediet matiku. Treba mat len logiku, naucit sa vzroce a vztahy a venovat sa tomu.