Author Topic: USA?  (Read 17220 times)

Leclair

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #25 on: 09.01.2010, 20:05:10 »
osobne som tiez za mergesort,
no nasiel som aj ze mergesort ma najhorsiu zlozitost n.log2n (ale neviem ze ci to je 2.n alebo logaritmus pri zaklade 2?????)


je to so zakladom 2 a teda ak napises ze n log2(zaklad)n je to ekvivalentne ako n lg n, resp n log n , iba iny zapis dvojkoveho logaritmu

ine by to bolo ak by to bol log na druhu n , cize squared, ale toto tuna nehrozi

krisko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #26 on: 09.01.2010, 20:15:20 »
nesuhlasim s tvrdenim ze n.log(pri zaklade 2)n je to iste ako n.log(pri zaklade 10)n, teda n.log n.

ani ziadna kalkulacka nebude suhlasit....

tu je este link http://www.sprite.edi.fmph.uniba.sk/~szorad/Triedenie/MergeSort.html
kde som nasiel ten n.log2(n)
pod vlastnosti algoritmu je to napisane...

ale wikipedia je doveryhodnejsia  :thumbs-up:
« Last Edit: 09.01.2010, 20:18:22 by krisko »
watta watta?

Leclair

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #27 on: 09.01.2010, 20:35:42 »
nesuhlasim s tvrdenim ze n.log(pri zaklade 2)n je to iste ako n.log(pri zaklade 10)n, teda n.log n.

to je pravda :P ale"Hlavne v informatike sa objavuje logaritmus o základe 2, nazývaný binárny logaritmus, ktorý sa skrátene zapisuje:  y = lgx"
i v skriptach ktore su na ftp, cela zlozitosta sa vyj takto ako lg n , resp log n 

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #28 on: 09.01.2010, 20:56:18 »
inac na tej uniba stranke je spomenute:
Quote
Asymptotická zložitosť pre priemerný aj najhorší prípad je O(nlog2(n)).
Velkou nevýhodou oproti algoritmom rovnakej asymptotickej rýchlosti (napríklad Heapsort)


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

stanulik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 312
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #29 on: 09.01.2010, 22:08:17 »
7) front ako variant US zoznam-operacie odoberania a vkladania prvkov su
realizovane na
   a) rovnakej strane zoznamu
   b) roznych stranach zoznamu ** toto by malo byt spravne

este by ma zaujimala ta 2. a 3. otazka.. vie niekto odpoved ?

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #30 on: 11.01.2010, 10:46:08 »
Čo vravíte na túto otázku?

Pre metódu Divide-and-conquer je charakteristické:
Vyberte aspon jednu odpoved.
   a. Použitie rekurzie    
   b. Postup zhora-nadol (Od problému k elemntárnym podproblémom)    
   c. Použitie iterácie Huh  
   d. Casté použitie aritmetickej operácie delenia    
   e. Postup zdola-nahor (Od elementárnych podproblémov k celkovému problému)

...dakde je písané len, že a,c...niekde a,c,e...čo myslíte?...

Podľa mňa a,c sú isté...ale to b,e ??...teoreticky aj oba môžu byť, ved najprv divide na elementárne problémy, a potom combine riešení jednotlivých sub-problémov...či?

ja som za a, b, c

EDIT: nech to nejak aj zdovodnim: "Často se tato metoda implementuje rekurzivně nebo iterativně a původní úloha se dělí na stále menší části" (source: http://cs.wikipedia.org/wiki/Rozd%C4%9Bl_a_panuj_%28algoritmus%29)
« Last Edit: 11.01.2010, 10:48:21 by Korgen »

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #31 on: 11.01.2010, 10:57:10 »
7) front ako variant US zoznam-operacie odoberania a vkladania prvkov su
realizovane na
   a) rovnakej strane zoznamu
   b) roznych stranach zoznamu ** toto by malo byt spravne

este by ma zaujimala ta 2. a 3. otazka.. vie niekto odpoved ?

2 a 3tia by aj mna zaujimala, to som nikde nenasiel... kazdopadne k tej 7) odpoved je urcite b) roznych stranach zoznamu ...lebo v tretej prednaske som nasiel ze Zasobnik LIFO - vkladanie a vyber poloziek len na jednom z koncov (zoznamu), a k Frontu FIFO ze moze odoberat zlava napr a vkladat zprava

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #32 on: 11.01.2010, 11:04:34 »
Lineárny model RAM neobsahuje tieto inštrukcie:
Vyberte aspon jednu odpoved.
   **a. HALT   
   b. STORE   
   c. MUL   
   **d. READ

tak bude lebo: prednaska c.2: a tam pise pri linearnom ze vynechame WRITE, nepouzivame HALT ani nepriame adresovanie, JMP,JZ,JGTZ su konstantne casti ceny programu, a READ je konstantna cast, lebo predpokladame udaje v pamati (tak saleno je to tam popisane)
a nakonci ze: "Ostali teda LOAD, STORE a aritmeticke operacie"

krisko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #33 on: 11.01.2010, 14:31:47 »
2) Procedura SELECT realizuje delenie postupnosti S na 3 casti (S1 S2 S3)
vzhladom na median m. Maximalny rozmer postupnosti S1 (respektive S3) je?
    a) (2/3)n
    b) (1/4)n
    c) (1/2)n

je to B (1/4)n je to v 7 prednaske...pri vybere k-teho najmensieho prvku postupnosti..
watta watta?

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #34 on: 11.01.2010, 16:59:45 »
Otazky boli o dost ine, ako z dostupnych materialov  ??? , kazdopadne boli na to iste kopyto. Dost ma prekvapilo napr. ze aj take hnusne teoreticke veci z poslednych prednasok sa dost vyskytovali.... Ale je to spravitelne na E dost lahko teda, u nas nespravil 1 clovek asi? z 20 cca.

Vela veci ku stromom bolo, ale nielen BVS, ale aj B-stromy, 2-3 stromy (napr. ze kolko maju maximalne vrcholov a tak pod.), veci ku ADT boli take ako v dostupnych screenoch. Ale napriklad boli aj nejake tie pseudokody, napriklad ja som dostal Radix sort a mal som zvolit, ze aku ulohu plnila premenna k v kode... trebalo najst jej vyskyt a na zaklade toho rozhodnut. Okrem toho som mal aj pseudokod MaxMin, ci ako sa to vola a bolo potrebne doplnit jeden riadok (samozrejme z moznosti). No a este dost veci ku zlozitostiam... Celkovo to ale bolo tazsie, zda sa mi.

U mna 39/60.

CLEMENZAAA

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #35 on: 11.01.2010, 17:08:27 »
tak to je dosť riť :D

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #36 on: 11.01.2010, 17:27:12 »
U mňa 28,5/60...ale naťukal som to pronto za 7 minút, a celkovo E54...:D Som rád!
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

blackflash

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #37 on: 11.01.2010, 17:30:24 »
U mňa 28,5/60...ale naťukal som to pronto za 7 minút, a celkovo E54...:D Som rád!

napodobne ...

mucko

  • Guest
Re: USA?
« Reply #38 on: 11.01.2010, 18:24:21 »
ja som dostal taky test,ze som nemal ani jednu otazku z toho co bolo na ftp. 1 bod mi chybal k skuske... 26b som mal

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #39 on: 11.01.2010, 18:42:43 »
tak skuska sa dala  :) , na to ze som tam mal iba zo 5 otazok z ftp... par sice este boli take ze som si to nejak poodvodzoval, no zbytok polka boli typy.... dokopy D(67) takze  bq  ...kazdopadne z novych veci co si tak matne spominam je ze doplnit do pseudokodu heapsortu ten riadok HEAPIFY, daco s IMPLANT, dost bolo RAM a RASP logaritmickych cien, tie binarne stromy a ordery vsetke boli dost, ADT dost a vymenovat zakladne ÚŠ veci co na cviku boli, ye ktore patria

mucko

  • Guest
Re: USA?
« Reply #40 on: 11.01.2010, 19:08:33 »
tak skuska sa dala  :) , na to ze som tam mal iba zo 5 otazok z ftp... par sice este boli take ze som si to nejak poodvodzoval, no zbytok polka boli typy.... dokopy D(67) takze  bq  ...kazdopadne z novych veci co si tak matne spominam je ze doplnit do pseudokodu heapsortu ten riadok HEAPIFY, daco s IMPLANT, dost bolo RAM a RASP logaritmickych cien, tie binarne stromy a ordery vsetke boli dost, ADT dost a vymenovat zakladne ÚŠ veci co na cviku boli, ye ktore patria

iba 5... kks ja som mal same otazky z radix sort... potom nejaky alg. kde bola spravna odpoved 2<=i<=n/2 ... daleej som mal dva ulohy kde som pocital kolko operacii sa urobia za sekundu(kedze nie som absolut.vymlety tak som to vedel v pohode vypocitat... odpovede 31 pri n^2 a 9 pri 2^n... potom som mal rozhodenu postupnost 1-16... tam bolo ze kolko obehov ci co a spravna odpoved : 8... mal som to a zmenil som to na 4 :( ach jaj

Leclair

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #41 on: 11.01.2010, 19:11:31 »
tak uspesne za sebou 51/60 test celkovo 81 :P

rebro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #42 on: 11.01.2010, 19:46:53 »
2) Procedura SELECT realizuje delenie postupnosti S na 3 casti (S1 S2 S3)
vzhladom na median m. Maximalny rozmer postupnosti S1 (respektive S3) je?
    a) (2/3)n
    b) (1/4)n
    c) (1/2)n

je to B (1/4)n je to v 7 prednaske...pri vybere k-teho najmensieho prvku postupnosti..

az na to, ze 1/4 je minimalny rozmer. Teda spravna odpoved by mala byt asi 3/4

mucko

  • Guest
Re: USA?
« Reply #43 on: 11.01.2010, 23:30:10 »
inac gratulujem kazdemu uspesnemu :P a pozeral som sa do prednasok a nieco tam bolo s tym 3/4

CLEMENZAAA

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #44 on: 12.01.2010, 15:59:45 »
39/60....D 61 :P

tragedy11

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #45 on: 15.01.2010, 20:48:06 »
podelte sa prosim vas o otazky ktore ste mali na skuske ty co to uz mate za sebou..dajte nejake tipy otazok alebo nieco konkretne...theenks

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #46 on: 15.01.2010, 21:12:52 »
podelte sa prosim vas o otazky ktore ste mali na skuske ty co to uz mate za sebou..dajte nejake tipy otazok alebo nieco konkretne...theenks

Na prvej strane dal tino8 textáč s kopou otázok. Keď budeš vedieť tie...pár krát si prejdi prednášky...a mal by si dať skúšku...
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

tragedy11

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #47 on: 16.01.2010, 06:26:02 »
podelte sa prosim vas o otazky ktore ste mali na skuske ty co to uz mate za sebou..dajte nejake tipy otazok alebo nieco konkretne...theenks

Na prvej strane dal tino8 textáč s kopou otázok. Keď budeš vedieť tie...pár krát si prejdi prednášky...a mal by si dať skúšku...
dikes  :thumbs-up:  pocuj daj nejaku konkretnu otazku,lebo citam ze ludia mali max.5 otazok z tych co su na fore.....

tragedy11

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #48 on: 16.01.2010, 06:29:05 »
..a hlavne tie zdrojaky ci co tam bolo,,....a este jedna question//v PL jazyku sa zapisuju vstupne a vystupne premenne?myslim ze ano,ale...

stanulik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 312
    • View Profile
Re: USA?
« Reply #49 on: 16.01.2010, 15:32:01 »
..a hlavne tie zdrojaky ci co tam bolo,,....a este jedna question//v PL jazyku sa zapisuju vstupne a vystupne premenne?myslim ze ano,ale...

 ja som mal len 1 zdrojak a do neho doplnit, ze co ide dalej (HEAPIFY), 2 stromy - preorder, postorder, a dost otazok som mal z toho textaku ;) cakal som o dost horsiu skusku. dalo sa :)