Author Topic: Linux  (Read 4567 times)

Bohemian_9

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Linux
« on: 14.03.2010, 20:59:54 »
Mam problem pri instalovani fedory na virtual boxe... vzdy mi to cele zacne mrznut a neviem to dotiahnut do konca... >:( nevedel by niekto poradit??

chaser

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Linux
« Reply #1 on: 14.03.2010, 21:39:57 »
bud mas planu instalacku, alebo blbu virtualnu masinu: ja vo windowse pouzivam toto: http://www.virtualbox.org/ a nijaky problem som este nemal, ked chces linux iba na ucenie a tak na okrasu.. daj si ubuntu  br

petocervik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Linux
« Reply #2 on: 15.03.2010, 00:59:59 »
Tiež by som radil použiť VirtualBox, je to free a ja som s tým nemal vôbec žiadny problém. Taktiež by som odporučil Ubuntu. Pod Fedorou som nevedel nejaké veci rozchodiť (napríklad grafická karta sa vôbec nedala), ale pod Ubuntu som dosť ľahko našiel riešenie. To ti mrzne akože virtualizácia (myslím program) alebo ti zamrzne tá inštalácia pod virtualnym strojom?
Kybernetika a informačno-riadiace systémy 2. ročník

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Linux
« Reply #3 on: 15.03.2010, 01:09:58 »
ved pise ze pouziva virtual box, ci mi nieco uslo?
brix will be shat

chaser

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Linux
« Reply #4 on: 15.03.2010, 02:54:18 »
no vlastne hej  :D  a fedora to je vlastne "testovacia" verzia RedHat linuxu, cize urcite s nou mozu byt problemy

petocervik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Linux
« Reply #5 on: 15.03.2010, 04:27:10 »
ved pise ze pouziva virtual box, ci mi nieco uslo?
jaj, nevšimol som si ... no a čo, ja za to nemôžem, ja som sa tak narodil :).
no vlastne hej  :D  a fedora to je vlastne "testovacia" verzia RedHat linuxu, cize urcite s nou mozu byt problemy
Asi máš pravdu ... skúsil by som staršiu verziu alebo iné distro.
« Last Edit: 15.03.2010, 04:29:35 by petocervik »
Kybernetika a informačno-riadiace systémy 2. ročník

Bohemian_9

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Linux
« Reply #6 on: 15.03.2010, 18:31:11 »
Tiež by som radil použiť VirtualBox, je to free a ja som s tým nemal vôbec žiadny problém. Taktiež by som odporučil Ubuntu. Pod Fedorou som nevedel nejaké veci rozchodiť (napríklad grafická karta sa vôbec nedala), ale pod Ubuntu som dosť ľahko našiel riešenie. To ti mrzne akože virtualizácia (myslím program) alebo ti zamrzne tá inštalácia pod virtualnym strojom?
mrzne mi ta instalacia fedory vo virtualnom stroji... ja by som to proste len potreboval na ucenie a skusanie si veci co robime v skole inak nechcem mat nic spolocne s linuxom  :03:

stricky

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Linux
« Reply #7 on: 15.03.2010, 19:24:23 »
my sme to mali s Keuschom ci ako sa volal, a kvoli nemu som si to normalne nainstaloval do nb... a po pol roku deletol...

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Linux
« Reply #8 on: 15.03.2010, 20:18:37 »
Tiež by som radil použiť VirtualBox, je to free a ja som s tým nemal vôbec žiadny problém. Taktiež by som odporučil Ubuntu. Pod Fedorou som nevedel nejaké veci rozchodiť (napríklad grafická karta sa vôbec nedala), ale pod Ubuntu som dosť ľahko našiel riešenie. To ti mrzne akože virtualizácia (myslím program) alebo ti zamrzne tá inštalácia pod virtualnym strojom?
mrzne mi ta instalacia fedory vo virtualnom stroji... ja by som to proste len potreboval na ucenie a skusanie si veci co robime v skole inak nechcem mat nic spolocne s linuxom  :03:

na co konkretne potrebujes? ja som taku potrebu nepocitil za cele studium :)
:trestac:

mafiabogar

  • Guest
Re: Linux
« Reply #9 on: 15.03.2010, 21:38:51 »
a co tak hodit linux na disk a virtualizovat "wokna" ???  ;D

Bohemian_9

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Linux
« Reply #10 on: 15.03.2010, 22:19:47 »
uz sa mi to podarilo rozbehat len teraz zasa neviem ako to prepnut do takej podoby v akej sa vyucuje... tj nie v grafickej  bk

mafiabogar

  • Guest
Re: Linux
« Reply #11 on: 15.03.2010, 22:26:57 »
uz sa mi to podarilo rozbehat len teraz zasa neviem ako to prepnut do takej podoby v akej sa vyucuje... tj nie v grafickej  bk

staci ti spustit konzolu resp terminal a mas shell (prikazovy riadok)

edit: http://www.fedora.cz/faq_zaklady.html
« Last Edit: 15.03.2010, 22:29:03 by mafiabogar »