Author Topic: zadanie z OS: unix  (Read 20754 times)

hlsman

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 99
    • View Profile
zadanie z OS: unix
« on: 29.12.2006, 06:01:47 »
robi niekto zadanie z unixu? ale tak poctivo, mam jeden problem, nechce sa mi ho rozpisovat, najprv chcem vediet ci to niekto robi  ???

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #1 on: 29.12.2006, 07:25:55 »
ja mam tiez jeden problem.. nemam UNIX loooool  :j_grin:
I just know one thing, I won't give up!!

maTo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1111
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #2 on: 29.12.2006, 16:17:04 »
heh ja ma dva problemy :)

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #3 on: 29.12.2006, 16:19:32 »
 :lb: sneziiii


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #4 on: 29.12.2006, 17:29:00 »
aj tu
brix will be shat

stricky

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
este ze mame vsetci rovnake
« Reply #5 on: 29.12.2006, 21:38:06 »
.....konecne nasnezilo a ja ze sa reku do toho pustim, zacal som zhanat LINUX (alebo nieco podobne) a hladal som 4 dni  :huh2: huh, a nic, a tak zhanam dalej.... :03: .... ale keby ze uz ma niekto tak by to mohol hodit na ftp ..... vsak sme FEI  :bananadance: a ked nieco mame vediet tak je to prerabanie zadani  :buttrock:

hlsman

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #6 on: 29.12.2006, 23:47:09 »
njn, hlavne ze sme zdravi :D

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #7 on: 30.12.2006, 00:23:38 »
kristepane....nahod si knoppix...to je live distro....nemusis ani instalovat a pekne koduj :)
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #8 on: 30.12.2006, 00:24:35 »
az teraz som si vsimol povodnu otazku...hlsman co mas za problem?
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

hlsman

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #9 on: 30.12.2006, 07:38:14 »
sogi :) aspon niekto, no, hned na zaciatku, proc_Pr, mam spravene proc_p1 a proc_p2, tie pekne poslu do rury ked im pride signal, potom ma ten proc_Pr zapisat do druhej rury svoj vystup, no namiesto toho nespravi nic. nechapem. a je tam dalsi problem, ako proc_T ma vediet kedy uz proc_Pr nieco poslal do rury ... som to videl tak spravene, ze zadanie caka kym sa proc_Pr ukonci, a potom spusti proc_T, lenze, proc_Pr sa sam neukonci :) cize tam to vsetko mrzne.

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #10 on: 30.12.2006, 17:13:16 »
sogi :) aspon niekto, no, hned na zaciatku, proc_Pr, mam spravene proc_p1 a proc_p2, tie pekne poslu do rury ked im pride signal, potom ma ten proc_Pr zapisat do druhej rury svoj vystup, no namiesto toho nespravi nic. nechapem. a je tam dalsi problem, ako proc_T ma vediet kedy uz proc_Pr nieco poslal do rury ... som to videl tak spravene, ze zadanie caka kym sa proc_Pr ukonci, a potom spusti proc_T, lenze, proc_Pr sa sam neukonci :) cize tam to vsetko mrzne.

Si myslim ze na zaciatku signal sluzi nato, aby neposlali obe procesi naraz svoje data do rury, ale jeden po druhom. potom uz signal netreba, len treba mat uz vytvoreny pipe2 pre zapis , do ktoreho moze PR zapisovat. T potom nech cita vsetky signaly z pipe, a co dostane , to nech posle dalej...


Unix: Daj knoppixa. Jediny problem tam, ze ked neulozis na nejake medium svoju opracu ta sa strati.
alebo daj   VMware Player - to ti umoznuje spustat druhe OS pod win, taze nemusis uz ani restartovat pre ine OS. (len treba mat vela RAM)
alebo tre4ti sposob, co vyzaduje aby si bol online>
robit prog v notepade, a furt posielat a kompilovat na hrone  :whacko:


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #11 on: 30.12.2006, 19:43:42 »
podla mna je idealne riesenie wmvare .... mne v pohode bezi ubuntu +xp na 512 ram v pohode :)
kompilovat na hrone neni najlepsi napad bo ked spravis nekonecny cyklus taak budes musie vybehavat nech ti to kill-nu :D

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: este ze mame vsetci rovnake
« Reply #12 on: 30.12.2006, 19:52:07 »
.....konecne nasnezilo a ja ze sa reku do toho pustim, zacal som zhanat LINUX (alebo nieco podobne) a hladal som 4 dni  :huh2: huh, a nic, a tak zhanam dalej.... :03: .... ale keby ze uz ma niekto tak by to mohol hodit na ftp ..... vsak sme FEI  :bananadance: a ked nieco mame vediet tak je to prerabanie zadani  :buttrock:
loooooool, ta napisem spolubyvajucemu, ci nahodou nema, ni? :D 3 live cd mam... Ale tha neva.. ked si uz nasiel.. ;)
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #13 on: 30.12.2006, 19:58:42 »
podla mna je idealne riesenie wmvare .... mne v pohode bezi ubuntu +xp na 512 ram v pohode :)
kompilovat na hrone neni najlepsi napad bo ked spravis nekonecny cyklus taak budes musie vybehavat nech ti to kill-nu :D

CTRL+C  by to mal zabit
alebo poslat signal  Kill , proces by nemal pindat :)

ale ja som uz skusal furt upload na hron.. com dalej som to robil, tym viac som bol nasraty :)


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

hlsman

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #14 on: 30.12.2006, 20:19:37 »
Raleon hej, pri spustani proc_Pr uz su obidve rury vytvorene, aj ta cast medzi proc_p1, proc_p2 a proc_Pr bezi dobre, posle signal jednemu, a ten ktory ho dostal, zapisal do rury. lenze problem je na druhej strane, medzi proc_Pr a proc_T, proc_Pr nic nezapise do tej rury, cize proc_T nema co vycitat z tej rury. v error logu od proc_Pr neni nic, a v tom druhom logu len pise ze posiela signal P1, viac nic. tak neviem naco este caka ten proc_Pr ???

Este taka otazka, proc_p1/p2 ma posielat iba prve slovo zo suboru p1/p2.txt alebo vsetky slova?

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #15 on: 30.12.2006, 21:25:01 »
Raleon hej, pri spustani proc_Pr uz su obidve rury vytvorene, aj ta cast medzi proc_p1, proc_p2 a proc_Pr bezi dobre, posle signal jednemu, a ten ktory ho dostal, zapisal do rury. lenze problem je na druhej strane, medzi proc_Pr a proc_T, proc_Pr nic nezapise do tej rury, cize proc_T nema co vycitat z tej rury. v error logu od proc_Pr neni nic, a v tom druhom logu len pise ze posiela signal P1, viac nic. tak neviem naco este caka ten proc_Pr ???

Este taka otazka, proc_p1/p2 ma posielat iba prve slovo zo suboru p1/p2.txt alebo vsetky slova?

ta podla zadania jedno slovo.

dalej uz nevim mudrovat, bo som to este neskusal :)


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

hlsman

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #16 on: 03.01.2007, 06:00:27 »
uz som na to prisiel, heh, proc_p1 a proc_p2 maju zapisat do rury jedno slovo ked dostanu signal, to slovo MUSI koncit znakom '\n' !!!
proc_pr robi to, ze posiela striedavo 10 signalov pre proc_p1 a proc_p2.
a tu je dalsi problem.
nacita 10 slov, pripoji k nim '-pr' koncovku a po jednom ich posiela do rury 2. teraz mam poslat dalej len jedno slovo alebo vsetkych 10 ???

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #17 on: 03.01.2007, 06:09:13 »
uz som na to prisiel, heh, proc_p1 a proc_p2 maju zapisat do rury jedno slovo ked dostanu signal, to slovo MUSI koncit znakom '\n' !!!
proc_pr robi to, ze posiela striedavo 10 signalov pre proc_p1 a proc_p2.
a tu je dalsi problem.
nacita 10 slov, pripoji k nim '-pr' koncovku a po jednom ich posiela do rury 2. teraz mam poslat dalej len jedno slovo alebo vsetkych 10 ???


joohj az teraz citam>>
Súbory p1.txt a p2.txt budú obsahovať slová (rozumej reťazce znakov každé v novom riadku),
taze slovom rozumeju jeden riadok.

podla mna co dostane dalsi proces, ma hned co sa da poslat dalej.. ja aspon skusim tak.. ba zatial len procesy spustam, a babrem s rurami


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #18 on: 03.01.2007, 06:11:27 »
podla mna je idealne riesenie wmvare .... mne v pohode bezi ubuntu +xp na 512 ram v pohode :)
kompilovat na hrone neni najlepsi napad bo ked spravis nekonecny cyklus taak budes musie vybehavat nech ti to kill-nu :D

CTRL+C  by to mal zabit
alebo poslat signal  Kill , proces by nemal pindat :)

ale ja som uz skusal furt upload na hron.. com dalej som to robil, tym viac som bol nasraty :)
ctrl + c zabija? kokos a ja to pouzival na kopcenie spolu s ctrl + v...  :emot-LMAO: uz nebudem....   :emot-LMAO:
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #19 on: 03.01.2007, 16:17:28 »
ctrl + c zabija? kokos a ja to pouzival na kopcenie spolu s ctrl + v...  :emot-LMAO: uz nebudem....   :emot-LMAO:

jj. ale pod Unix terminal (asi aj pod win)  tam ctrl+c / ctrl+v nefunguje ako copy paste


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

maTo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1111
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #20 on: 03.01.2007, 16:41:34 »
aaaaa idem vrazdit...muheheeh  :hammer:

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #21 on: 03.01.2007, 16:58:13 »
chapacky... ;) vsaq ked si das ping v cmd pod windoze tha tam ctrl + c tiez tak funguje... ;) pod unixom sa mi pacilo najviacej kill PID -8 abo to bolo -13.. :D uz nepamatam..  :emot-LMAO:
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #22 on: 03.01.2007, 17:25:26 »
Debilne rury.
teraz tam R1 a R2 treba vytvorit  pomocou pipe, alebo mkfifo??
lebo v zadani pisu o predavani zapisovacieho a citacieho konca rury (co je u pipe)
a proc_pr mi hlasi ze nevie otvorit ruru pre citanie (akoby chcel to fifo)... Som teraz nasrany, a bijem komp...(ale nesom agressivny)


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

hlsman

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #23 on: 03.01.2007, 19:44:37 »
rury vytvoris asi tak
int R1[2];

pipe(R1); <- vytvori ruru

potom musis procesom poslat deskriptor danej rury (vstup alebo vystup), ale musis to previest na retazec znakov ...
robil som to takto

char arg[10];
sprintf(arg, "%d", R1[0]); << to je pre proc_pr argument s deskriptorom citacieho konca rury

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: zadanie z OS: unix
« Reply #24 on: 03.01.2007, 20:01:57 »
rury vytvoris asi tak
int R1[2];

pipe(R1); <- vytvori ruru

potom musis procesom poslat deskriptor danej rury (vstup alebo vystup), ale musis to previest na retazec znakov ...
robil som to takto

char arg[10];
sprintf(arg, "%d", R1[0]); << to je pre proc_pr argument s deskriptorom citacieho konca rury

Ved som to robil aj ja , a mi tu vyskakuje proc_pr    :j_cry:

tebe to ide??

Hla! ani moj proces nevie do rury zapisovat. To je pruser,. Kurnik, kde robim chybu?
este hlavny proces vie zapisat, ale ostatne procesy nie. ja vyskocim z okna
« Last Edit: 03.01.2007, 20:53:26 by Raleon »


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.