Author Topic: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky  (Read 82272 times)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« on: 05.01.2007, 18:28:15 »
Hallooooooo ludia ,vedeli bystemi prosim trochu priblizit co take moze byt na tej skuske? Viacej teoria alebo viacej praktickych veci ? Z teorie treba vediet aj nejake dôkazy alebo nieco podobne? A este by som sa chcel spytat týyyyyych kery chodili na prednasky ,že tam sa jak preberala teoria ? ze potom to aj tak treba vediet na skuske ako pán Hudak to preberal alebo ako ????? Dakujem velmi pekne za vsetky vase odpovede...... pametajte !!! PAN BOH VAM ZAPLATI !!!
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #1 on: 06.01.2007, 03:58:40 »
ja ti este neviem poriadne co sa tyka SOJky povedat asi nic... na prednaskach som aj bol ale nesledoval som co sa dialo velmi... a este je skuska trocha casovo vzdialena... asi sa tomu budem az neskor venovat

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #2 on: 06.01.2007, 15:51:56 »
Tak ku skuske asi tolko, ja som ju mal  pred rokom a mali sme tak, ze si dostal dve teoreticke otazky (25+25 bodov) a jeden priklad (25 bodov)...a najdolezitejsie na skuske je dostat dobry priklad, lebo to je zaklad k zvladnutiu skusky...a k teorii musis pisat co vies piste toho co najviac aj mimo otazky aj ked len kusok to ma nieco spolocne s tvojou otazkou lebo isto ked mu napises k otazke len jednu stranu jemu to velmi nestaci....ja som zatial spravil Hudakovinu vzdy len ked som napisal aspon dve strany na kazdu otazku...prajem vela stastia

maTo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1111
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #3 on: 06.01.2007, 16:44:37 »
kristova noho!!! kolkoooooo???? ndpc  :ahaha:

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #4 on: 06.01.2007, 18:14:52 »
diki za  odpovede
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #5 on: 06.01.2007, 18:47:29 »
 :ohmigod: A jakeho typu boli tote priklady? Daco naprogramovat, abo dajaky iny blud??  :nervous:
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #6 on: 06.01.2007, 19:56:39 »
zdar
aj ja si pamatam ze hudacik hovoril ze budu 2 teoreticke otazky a jeden priklad - vsetko po 25b. Ten priklad by mal daco take ako bolo na cvikach, daky turingov stroj a tote hluposti. :whacko:
chlpi a neviete ci tie okruhy otazok co su na hornade ci su aktualne a ked hej ta ktore z nich? bo dpc to taky bordel v tom maju az nenormal.  :bananawrite:


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #7 on: 06.01.2007, 20:28:45 »
urcite su aktualne hudak nic nemeni uz roky :D a priklady su rozne od prevodov, nasobenia, ram, rasp, touringa az po programi v 8080 a 8086 ... a ked nemas priklad tak nemas sancu spravit ... a ak ti bude opravovat hudak tiez mala pravdepodobnost ze spravis ... jednoducho fasa predmet :D

maTo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1111
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #8 on: 06.01.2007, 20:34:20 »
yeah baby yeah  :emot-dance: ja estek ani zapich nemam...do mariji  :ohmigod:

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #9 on: 06.01.2007, 22:02:44 »
:ohmigod: A jakeho typu boli tote priklady? Daco naprogramovat, abo dajaky iny blud?? :nervous:

Tak priklady su o stasti vacsinou su podobne ked nie tie iste ako na cvikach...niekto dostane Generujuci system ktory napise na dva riadky a druhy dostane assembler kde bude musiet to naprogramovat aspon na stranu...modlite sa aby ste nedostali assembler, lebo ja som dostal a este aj ten horsi 8080 a na prvy krat som nespravil ale na opravaku som dostal Boolovu algebru (UNDF / UNKF) a zrazu nakoniec som dostal A

To iste platilo aj pri dalsej hudakovine ktoru sme mali v lete Programovacie techniky a tam som na prvy krat dostal Fx(opravoval Hudak) a na dalsi termin ktory som mal a dva dni cize som sa nic viac neucil a som dostal B, cize znamka vobec neodzrkadluje vedomosti je to o stasti ci dostanes to co ti sadne.

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #10 on: 06.01.2007, 22:28:05 »
taze si prebehnem cvika stiahnem a prestudujem tahaky a ked mi sadnu otazky a nesadne na mna hudak, tha mam sancu.. :)
Anielicku moj straznicku,
opatruj moju dusicku,
aby vzdycky cista bola,
panu bohu sa lubila..
loooooool tha to je FEI.. (uz ani nebudem hovorit, ze je to na <>, poviem rovno, ze je to na FEI... :D:ohmigod:  :whacko:
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #11 on: 07.01.2007, 06:51:08 »
lol to by sa maloo zakazat .. heh ze idem po ulici zakopnem a pviem TA DO FEI!! a kazdy ze  :j_shocked:
I just know one thing, I won't give up!!

stricky

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #12 on: 07.01.2007, 16:18:58 »
lol to by sa maloo zakazat .. heh ze idem po ulici zakopnem a pviem TA DO FEI!! a kazdy ze  :j_shocked:



.........ani nie, lol, vacsina tam asi tiez bola, ta Ta asi bude chapat..... :hammer:

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #13 on: 08.01.2007, 00:27:34 »
lol to by sa maloo zakazat .. heh ze idem po ulici zakopnem a pviem TA DO FEI!! a kazdy ze  :j_shocked:
lool, to znie dobre.. asi to zacnem pouzivat.. :D Len dufam, ze ma pri tom dajaky hrdy profak nenalape bo mam po FEI...  :emot-LMAO:
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

Ferdo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #14 on: 09.01.2007, 18:34:24 »
aby som vas potesil ja som sa na sojku ucil tak 6dni, cital som si skripta... dostal som myslim pamate, jazyk i8080 abo daco take... velmy nespominam... podstatny bol priklad - mal som skopirovat obsah registru x do y.... toto som nevedel, takze som napisal LOAD x, STORE y, END a dostal som za to 10b, ak nie viac :D ... bolo to E ako vysite ale presiel som to bez tahaku a na teroriu som mal napisane tak po pol stranky ku kazdej otazke... dost mi pomohlo sa aj popytat dozoru co vlastne v tej otazke treba napisat ;) na Hudakovky treba stastie... napr PT som zatial este nespravil...

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #15 on: 09.01.2007, 18:42:58 »
zeby bolo take lahke vysikat zo systemom pri prikladoch?? :emot-shakehead: nechce sa mi verit ze za 3 riadky ti buchli 10 a viac bodov a ked hej tak potom fasa :emot-dance:


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

connar

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 261
    • View Profile
    • aka taste
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #16 on: 09.01.2007, 18:45:52 »
ja som SOJku spravil s mojimi styroma tahakmi co som mal nalepene na styroch perach, a takisto treba mat stastie na priklad, dostal som booleovu algebru, myslim ze je to najlahsi priklad, ak mate zaujem o tahak:  http://connar.nolimit.sk/download/TUKE SOJ sk.doc
aka taste / ambient nujazz / vukow syndycate

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #17 on: 09.01.2007, 18:52:53 »
ja som SOJku spravil s mojimi styroma tahakmi co som mal nalepene na styroch perach, a takisto treba mat stastie na priklad, dostal som booleovu algebru, myslim ze je to najlahsi priklad, ak mate zaujem o tahak:  http://connar.nolimit.sk/download/TUKE SOJ sk.doc

povedz aj nieco o tom tahaku z fyziky 2 co tam mas, prosim. :emot-drunk:


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #18 on: 09.01.2007, 20:11:09 »
Nam korecko daco take povedal ze vsetky instrukcie ktore bude potrebne k naprogramovaniu prikladu budu dostupne vo forme prilohy , bolo to tak aj davnejsie? jeto len jeho halucinacia? alebo budeto nove ?
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

connar

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 261
    • View Profile
    • aka taste
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #19 on: 09.01.2007, 20:15:18 »
k tahaku z F2 som pisal nieco na http://tu-ke.com/forum/index.php?topic=477.45
aka taste / ambient nujazz / vukow syndycate

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #20 on: 10.01.2007, 04:59:12 »
aby som vas potesil ja som sa na sojku ucil tak 6dni, cital som si skripta... dostal som myslim pamate, jazyk i8080 abo daco take...
juuj, tha potom to vyzera slubne... Prikladik so stastim a prebehnutim cvik zvladam, teoria sa opise (dufam) a ked sa ma spyta, ci chcem pomocnu otazku, tak odpoviem: "Nie, dakujem, mne E-cko staci.."  :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: Uf, uz len aby to bola pravda vsetko.. :D
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #21 on: 10.01.2007, 16:00:37 »
juuj, tha potom to vyzera slubne... Prikladik so stastim a prebehnutim cvik zvladam, teoria sa opise (dufam) a ked sa ma spyta, ci chcem pomocnu otazku, tak odpoviem: "Nie, dakujem, mne E-cko staci.."  :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: Uf, uz len aby to bola pravda vsetko.. :D

pocuj, ta ty si riadne premakany vymyselnik :emot-dance:, som rad ze sme kamarati :emot-drunk: :emot-dance:
len aby bolo aspon na E :thumbsup: a potom  :emot-dance: :emot-dance:


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

stricky

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
:D
« Reply #22 on: 10.01.2007, 16:06:40 »
este ze som s VAMI NA IZBE!!!

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #23 on: 10.01.2007, 17:52:16 »
lol, tha vy lameri.. Vsaq kto Vam vysvetloval "Vase" programy zo SOJ?? :P :D
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

liuk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: SOJ a.k.a Strojovo Orientovane Jazyky
« Reply #24 on: 10.01.2007, 20:51:49 »
caute som tretiak a tento rok opakujem soj s vami :) , asi zatial moj najhorsi predmet na skole a urcite nie len moj. Bol som na soj 3x a mal som moznost presvedcit sa ze velmi vela okolnosti vam musi byt naklonenych. Na skuske budu 3 otazky  , 2teoria (z asi 50) a jeden priklad...   ak nemas priklad pravdepodobne si neurobil skusku. Na tomto predmete sa mozte presvedcit ze nema nic spolocne so spravodlivostou alebo vedomostami...  budu iba 2 terminy predpokladam(dekansky nam vypisal az v dalsiom semestri) na prvom asi tak 30% spravi.
potrebujete 3 veci aby ste urobili tuto skusku:
                  
                  1.trafit dobre otazky (hlavne priklad)
                  2.uspesne opisat alebo vediet :)))))))))))) (zalezi od miestnosti)
                  3. aby vam opravoval niekto iny ako hudak
ked som bol na na 1 termine tak niektori co trafili fajnu miestnost mohli opisovat o dusu a v mojej miestnosti pocas prvych 10 min letelo 15 ludi zo skusky.AK sa dozviete ze vasu pracu opravuje hudak najskvor mozte ist domov :) a ak ste opisali tak duplom. proste musite mat napisane k otazke vsetko !!! on pozna co je podla tahaku a co nie. Najlepsie je nadrvit sa poriadne cele skripta co som ja spravil az na 3 termin ,ale bohuzial treba aj trafit otazku. niekto dostane generujuci system na jeden riadok a niekto assembler na celu stranu.Napriklad na 1. termine som mal primitivne otazky,  keby som bol tak nauceny ako na 3-tiom tak mam C iste aj u hudaka ale spolahol som sa na tahaky(lebo som tak pocul od starsich :) ) ,s tahakmi je to tak ze zalezi koho budete mat na dozor. Co je vsak pekne svinstvo ze ak nemas SOJ  nemozes robit ani PT  teda odjebkate si 2 skusky naraz ak soj nespravite.a poviem vam  nieje to dobry     pocit  mat v tretiaku SOJ,PT,TI  (vsetky tri hudakom)    to by sa musel stat zazrak aby som spravil :( ....        

P.S. -  na SOJ by velmi pomohlo keby niekto mal vypracovane priklady (hlavne dobre...)