Author Topic: PREDTERMINY(vsetky)  (Read 10415 times)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #25 on: 16.12.2006, 00:45:28 »
no podla mna tote funkcie neboli az take tazke, vacsinou vracali len pismeno abo cislo, myslim ze v jednom pripade vracali obe, akurat v cykloch boli take podmienky ze na prstoch som uz scel pocitat:D
brix will be shat

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #26 on: 16.12.2006, 00:55:21 »
tha ale celkovo niektore veci boli blbe... sak kedy pouzijes urcenie nazvu funkcie z hodnoty pola??? ako mozno v eeextraaa vynimocnom pripade...
pre neznalych problematiky to vyzeralo nejak takto:
boli dane funkcie:

function a ($x,$y) { .......... }
function b ($x,$y) { .......... }
function c ($x,$y) { .......... }

a potom na jednom mieste by bolo napriklad pole
$a=['a','b','c','b'];

dalej sa robil nejaky cyklus s meniacim sa cislom $i a ten skratka potom pripisoval do inej premennej veci asi takymto sposobom:

$out .= $a[$i]($i,$i);

(pre vysvetlenie ... ono ked bude napriklad $i=2 ... tak zoberie treti prvok (lebo od 0 sa cisluje) pola $a co je vlastne 'c' a tak budete mat: c ($i, $i) .... co je vlastne funkcia c ... cize sa vykona to co je v jej cykle...)

ako nevravim, ze sa to neda pochopit... ale je to dost hnusne a to podla mna bol este taky lahsi z tych hnusnych

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #27 on: 16.12.2006, 03:28:28 »
priklady :D no...co na to povedat...na funkciu shufler pozor...treba si tam pozriet ktore regexpy to prepusta...ci len cisla alebo ktore pismena...a netreba zabudnut ze sa vsetko cisluje od 0 :) Takze nech sa vam dari...

BTW. Su tam otazky ktore by mal vediet kazdy kto sa aspon pozrel do skript...Takze odporucam neskusat "co to spravi ked tam pojdem len tak nepripraveny" ;)
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #28 on: 16.12.2006, 04:06:20 »
uhaaha niezeb ysom sa chvalilale mam aj matiku aj IT  :bananadance:


...tak ja sa s kludom pochvalim pred vsetkymi.... aj ja mam matiku aj IT....  tak MKI, kedy ideme  :beer1: :beer1: :beer1: :drink: :drink: :alc: :alc:

mafo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 105
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #29 on: 16.12.2006, 05:18:04 »
no kua ja dufam ze aj na riadnom termine budu take suche priklady z tej numeriky  ;)

inak tie priklady na php.. prislo mi to ako pri C ze co robi ako s polom a pod. v realnom nasadeni to nikde neuvidite :(

inak az teraz som pochopil ze to z $a[$i]($a) je vlastne premenna 'chameleon'

co ma ale viac sralo, ze ten test mal pomerne dost vela chybnych otazok .. napr ze mam tabulky a, b .. a spravna odpoved bol select krory selectoval z tabulky c,d .. super ze? a este bol syntakticky nespravny :/

ustna u cviciacih bola u cviciacich trapna, chcel by som vidiet ako to skusa sobota .. sak aj uvidim ked zapisovat znamocku pojdem

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #30 on: 16.12.2006, 05:47:00 »
hehe mafo :D co spekulujes :D myslim si,ze na to,aky trapny to bol predmet aj ta skuska musela byt dost trapna...a cloveku sa stane ze sa pomyli....

BTW, ako fyzika I...bol niekto na predtermine?
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #31 on: 16.12.2006, 17:09:21 »
tha ale celkovo niektore veci boli blbe... sak kedy pouzijes urcenie nazvu funkcie z hodnoty pola??? ako mozno v eeextraaa vynimocnom pripade...
pre neznalych problematiky to vyzeralo nejak takto:
boli dane funkcie:

function a ($x,$y) { .......... }
function b ($x,$y) { .......... }
function c ($x,$y) { .......... }

a potom na jednom mieste by bolo napriklad pole
$a=['a','b','c','b'];

dalej sa robil nejaky cyklus s meniacim sa cislom $i a ten skratka potom pripisoval do inej premennej veci asi takymto sposobom:

$out .= $a[$i]($i,$i);

(pre vysvetlenie ... ono ked bude napriklad $i=2 ... tak zoberie treti prvok (lebo od 0 sa cisluje) pola $a co je vlastne 'c' a tak budete mat: c ($i, $i) .... co je vlastne funkcia c ... cize sa vykona to co je v jej cykle...)

ako nevravim, ze sa to neda pochopit... ale je to dost hnusne a to podla mna bol este taky lahsi z tych hnusnych


sry ze som ta skritizoval, taku funkciu som ja nemal:D, abo nemapatam...
brix will be shat

vlado

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #32 on: 18.12.2006, 01:08:36 »
ja som tiez bol na IT. test som kusa dokopal a ustna-bol som az po obede(po 3!!!! hodinach) a ani som sa nedostal k slovu, len si precitali moju pripravu a dali mi body(35 :emot-dance: )
Neskúšajte na mňa ťahy!
Pokiaľ je vám život drahý!
Neskočím vám na tie triky!
Ja nechcem ísť do sanitky!

carin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #33 on: 18.12.2006, 05:20:44 »
Bola som na predtermine z IT, a zaujima vas co bolo na teste??? Takze si predstavte podobny test ako sme mali na Ceecku, iba ze je to na kompoch, a zase ten cas tam je... mate na to 30 minut... Pripravte sa na zdrojaky v php, kde treba uhadnut vystup... Inak ostatna teoria sa daaa... A nakoniec je ustna cast... Tam len 2 otazocky, a uz to mate za sebou... Vela stastia na dalsom termine :thumbsup:

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #34 on: 18.12.2006, 15:53:24 »
najviac sa mi paci veta "kde treba UHADNUT vystup" :D
brix will be shat

woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #35 on: 18.12.2006, 17:02:47 »
ale sak aspon je uprimna :D nevadi ze si neprecitala ani posledne 2 prispevky :) hlavne ze chcela pomoct  :emot-LMAO:

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #36 on: 18.12.2006, 17:16:00 »
No a? :P Pekne od nej.. ;) Inak aj mne se zadarilo IT na 81b tha som happy..  :ropebanana:
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #37 on: 18.12.2006, 18:15:47 »
najviac sa mi paci veta "kde treba UHADNUT vystup" :D
ale sak aspon je uprimna :D nevadi ze si neprecitala ani posledne 2 prispevky :) hlavne ze chcela pomoct :emot-LMAO:

akoze chlapi!! hamba vam  :emot-shakehead:


woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #38 on: 18.12.2006, 18:35:45 »
akoze zena!! preco?? :emot-LMAO:

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #39 on: 18.12.2006, 20:36:46 »
no, preco, to aj mna zaujima
brix will be shat

zemanko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
  • Big motorkar
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #40 on: 18.12.2006, 22:34:25 »
........... jak vam fajne  :bananadance: :bannana_guitar: :ropebanana: mna to este len caka IT aj NMPMS  :j_undecided: a keby sme aj my na riadnom termine mali LATKU a CHOVANCA ta to by bola parada :smokin: :bananadance: :bannana_guitar:
Big motorkar

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #41 on: 18.12.2006, 22:37:35 »
Tha myslim, ze Sobota sam skusat nebude.. Iste tam bude dachto s nim.. Taze uz sa len spravne supnut, aby bolo vsetko OK, abo potom mat scesce, naj ca nevycahne sobota.. :) Ale myslim, ze ked nieco vies tha ze by Ti mal dat spravit tu skusku... ;)
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

stricky

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #42 on: 18.12.2006, 22:52:24 »
tha tho bola ale pohoda , ale nie az taka.... ten test bol dost na p.... hlavne kde bolo treba lustit vystup v php..... ci html.... ale spravil som to na 19.93 asi 20 neviem ako to zaokruhlovali.... a Latka a Chovanec (Ondrik a Mato) boli na ustnej casti strasne v poho..... Ako povedal ten co ide na phd... :"nemozeme dat kazdemu Acko lebo toho bude vela..."
Prisli ste o vela... Becko  :buttrock:

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #43 on: 19.12.2006, 00:00:39 »
akoze zena!! preco?? :emot-LMAO:

lebo chuda ziena sa xcelo podelit s vami o svoje zazitky a vy si hned srandu robite z toho co zle napisala  :huh2:
nezeby ste boli radi ze aspon dajake zeny mate vo svojich radoch  :xmas:


maTo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1111
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #44 on: 19.12.2006, 01:18:18 »
a kto tu neni rad?  :emot-dance:

zemanko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
  • Big motorkar
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #45 on: 19.12.2006, 01:21:22 »
a kto tu neni rad?  :emot-dance:
ja neviem ale ja to urcite niesom :thumbsup: :bananadance: :ropebanana: :bannana_guitar:
Big motorkar

woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #46 on: 19.12.2006, 02:06:03 »
lebo chuda ziena sa xcelo podelit s vami o svoje zazitky a vy si hned srandu robite z toho co zle napisala  :huh2:
nezeby ste boli radi ze aspon dajake zeny mate vo svojich radoch  :xmas:

ty si ma ale nacisto nepochopila dievka moja :D ja som veelmi rad ze ju tu mame ... a aj tomu som rad ze teba tu mame dokonca :D ale tha sranda musi byt aj keby na chleba nebolo :D to nam nezakazuj :D to sa ani komunistom nepodarilo :D :D :D

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #47 on: 19.12.2006, 03:53:52 »
ok  :emot-LMAO: mier s tebou  :h_afro:


zemanko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
  • Big motorkar
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #48 on: 19.12.2006, 04:25:10 »
ok  :emot-LMAO: mier s tebou  :h_afro:
......este ze sa to vsetko vysvetlilo  :j_smiley: :j_wink:  ta to som rad :emot-dance: :emot-drunk: a uz ostava iba si  :beer1:  :beer1: a uzivat si  nekonecne stedre vianoce :guitar: :thumbsup:
« Last Edit: 19.12.2006, 04:26:46 by zemanko »
Big motorkar

woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: PREDTERMINY(vsetky)
« Reply #49 on: 19.12.2006, 04:28:40 »
ok  :emot-LMAO: mier s tebou  :h_afro:
:c_afro: aj s tebou sestra  :smokin: