Author Topic: Programovanie  (Read 3745 times)

xxem

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Programovanie
« on: 24.10.2015, 18:26:57 »
Zdravíčko, neviete mi niekto poradiť, ako si v Karlovi urobím, aby po niekoľkých krokoch za sebou nechal značku? :D

TenNajStudent

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #1 on: 24.10.2015, 23:31:36 »
Ja by som vyuzil nejaku premennu ktora sa zvysuje po kazdom kroku a test z modulom ak je hodnota delitelna nejakym cislom tak poloz znacku. Teda ak to chces mat pravidelne.

Este variacia na to ze ak premenna dosiahne hodnotu po ktorej chces polozit znacku, znacku polozis a premennu vynulujes.
« Last Edit: 25.10.2015, 01:55:27 by TenNajStudent »

xxem

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #2 on: 25.10.2015, 02:01:11 »
aj ja by som to takto urobila.. keby že je dovolené používať premenné :(

TenNajStudent

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #3 on: 25.10.2015, 02:33:02 »
Tu by pomohlo vediet okolnosti ale este taka taktika, urobit si funkciu kde normalne budes volat x-krat movek potom polozit znacku a volat ju dookola, ak je problem z rohmi tak si po kazdom kroku kontroluj ci sa tam mozes pohnut a ak ne ta sa otoc a znovu kontroluj...

xxem

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #4 on: 26.10.2015, 02:03:12 »
ide o bludisko.. robot prechádza bludiskom a po každom piatom kroku necháva značku :)

TenNajStudent

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #5 on: 26.10.2015, 02:50:44 »
To nieje velmi presny popis ale ak tam naozaj nic viac nieje, urob si algoritmus na prechadzanie bludiskom podla danych pravidiel, bez pokladania znaciek. Teraz vytvor vlastnu funkciu ktora vola 5x movek() pricom po kazdom kroku urobis nejaku kontrolu ktora zistuje ci je pred tebou volne miesto a zaroven dodrzuj ten algoritmus na prechadzanie bludiskom(my sme mali priklad takeho algoritmu na neskorsej prednaskena UPS - asi sa to inac vola, ale nejako som stratil odkaz alebo to vymazali) a po piatom kroku poloz znacku. Toto volaj dokedy nedojdes na koniec bludiska, predpokladam ze tam je znacka, to bude aj tvoja podmienka v prvom cykle kt zacne na zaciatku(pokial uz nieje na mieste znacka urob...) kedtak nadtym premyslam tu kontrolu treba volat asi aj po kazdom kroku a ak nieje splnena tak pokracovat. Uvazuj kde sa hodi if a kde while.