Author Topic: Oplati sa anglictina ako jazyk?  (Read 6472 times)

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Oplati sa anglictina ako jazyk?
« on: 07.05.2007, 03:32:59 »
Chcem sa spytat starsich ludi co maju s tym skusenostui ci sa oplati anglicky jazyk davat do letneho semestra, ci to ma vobec zmysel, co sa tam vobec nauci a ako je to s tym vseobecnym kurzom a ako s tym odbornym...

Akym stylom sa to uci, su prisny aj ked je to vlastne za 0 kreditov?

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #1 on: 07.05.2007, 03:40:01 »
no neviem, to nam bolo za 2 credity v letnom semestri  , a vyberalo sa aj letny aj zimny semester (len jeden sa nedalo)

co sa tyka vseob. kurzu, tak , mne osobne vela neprinesol. mozno je to kvoli mojmu pristupu, neviem.
Ale isto lepsie naucis anj v cudzine...


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #2 on: 07.05.2007, 05:02:19 »
a ta koverzacia je robena akym sposobom???? su nejake temy a o tych sa rozprava, tak ako napr pri mature z AJ??? alebo je v tom aj gramaticka nejaka cast??? a priblizne aku to ma narocnost, ak sa da skuste to prirovnat napr, ze narocnost gymnazia alebo priemyslovky  a podobne, diks

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #3 on: 07.05.2007, 05:09:43 »
ta konverzacia - mas tam normalne knihu, co preberas lekcie a tak je tam aj gramatika, ja by som povedal, ze je to nieco ako na strednej skole sme isli na hodinach knihu a robili cvicenia a sem tam daco rozpravali, ale aktualne v mojej skupine nie su zhovorcivi ludia a tak vacsinou nikto neodpoveda, lebo zasa niekedy trapne ked sa len jeden by ozyval alebo tak nejako... ale da sa celkom v pohode... aj ked asi nie som ten pravy na posudenie tazkosti, lebo mne sa to nezda tazke...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #4 on: 07.05.2007, 05:17:59 »
no tak to je klasika AJ:) no a ked sa ti to nezdalo tazke mas za sebou nejaku tu jazykovku alebo z jakes skoly si prisiel na tuke? lebo ja som z gymka a anglinu som mal dost dobru, a inac jazyk je nepovinny volitelny predmet??? alebo povinny???

ta konverzacia - mas tam normalne knihu, co preberas lekcie a tak je tam aj gramatika, ja by som povedal, ze je to nieco ako na strednej skole sme isli na hodinach knihu a robili cvicenia a sem tam daco rozpravali, ale aktualne v mojej skupine nie su zhovorcivi ludia a tak vacsinou nikto neodpoveda, lebo zasa niekedy trapne ked sa len jeden by ozyval alebo tak nejako... ale da sa celkom v pohode... aj ked asi nie som ten pravy na posudenie tazkosti, lebo mne sa to nezda tazke...

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #5 on: 07.05.2007, 05:39:02 »
je nepovinny volitelny predmet... ja som si to dal len aby som trocha ostal v kontakte aj takto (a pre tu anglinu len chodim v piatok rano do skoly... otras niekedy) ... a ja som z gymnazia (GTA) a anglina bola celkom v pohode... ziadna jazykovka ;) ... ale minule leto som bol v USA (no nemysli, ze to preto, vela mi to nedalo alebo mozno aj hej, tazko povedat... toto leto to snad tam uz bude ine ;) )

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #6 on: 07.05.2007, 05:54:02 »
no jj, vyzera to byt taka pohodovka ale zaaaaas to dochadzanie v piatok a dokonca rano, to je masaker, jak som si vsimol jazyky toho roku su nejak iba v piatok a dokonca len o 7:30, to ma dost odradza no, musim porozmyslat

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #7 on: 07.05.2007, 20:48:37 »
ja som tiez nedal anglinu kvoli tomu ze piatok a anglicky viem ako po slovensky, takze ak vies podla mna zbytocne si to davat
brix will be shat

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #8 on: 07.05.2007, 23:14:30 »
ved toto, ked to bude slabe tak budem picovat:D ze preco musim kazdy piatok rano vstavat a do skoly chodit, a i tak len kredity z toho za cely rok

altlavista

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1276
  • Mam vsetko na salame
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #9 on: 08.05.2007, 14:36:16 »
a to ako ked si nedam teraz anglinu tak ani v letnom nebudem moct mat?

a naviac jak to je s tymi kreditmi? lebo za zimny 0 a za letny 4... to az ked budem mat absolvovanu anglinu v zimnom aj letnom tak potom dostanem 4? :emot-rolleyes:

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #10 on: 08.05.2007, 15:47:36 »
hej tak je to, ze musis mat bud obidva semestre alebo ani jeden... a kredity az v letnom po skonceni dostanes...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

krtek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 586
  • You don't want krtek as your enemy!
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #11 on: 10.05.2007, 01:00:35 »
no takze ja chodim v piatok o 9:10 na odborny kurz... celkom v pohode profku mame, ale sama nic nestiha a po prvom semestri v zime zistila aki sme lenivi, takze s nami toho vela uz ani nerobi, resp. robi len take co vidi ze nas zaujima alebo co budeme v buducnosti potrebovat.... nejak mi ta anglina vela nedava, neviem cim to bude :D ale zas mam 4 kredity do plusu, kebyze nahodou neporobim dajake hudakoviny tohto roku (aj to bol dovod preco som si nezrusil anglinu).
takze ak chcete nejake lacne kredity tak si dajte anglinu, podla mna vo vseobecnom a odbornom nie su velke rozdiely... akurat, ze na odbornom sa nezaoberame uz vobec casmi a take veci... to je nam uz davno zname ;)

a este jedna vec.. jazyk je dvojsemestralny. cize bud budete mat zima+leto v druhom alebo leto v druhom + zima v tretom... je to na vas!

mctom

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #12 on: 13.05.2007, 18:35:37 »
a nevie tu niekto nieco o tom vseobeckom kurze???

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #13 on: 14.05.2007, 15:39:12 »
thak akoze SHIT!!!!! ja som si dala tu konverzaciu z AJ aby som tu debilnu gramatiku nemusela zas dookola rozoberat a terza  sa doztviem ze to normalka podla nejakej knihy sa ide vrrrr :03:...mno ale u nas na HF je za AJ 8 kreditov a konci sa skuskou taze wtf?  :sneaky2:


JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #14 on: 14.05.2007, 21:11:12 »
pusta nekric a zhlboka dychaj...bude dobre... :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Oplati sa anglictina ako jazyk?
« Reply #15 on: 16.05.2007, 17:47:55 »
tak pusta... ja som mal taktiez konverzaciu a tiez koncim skuskou (teraz v piatok) ... ale mam to len za 4 kredity, ktore mi aj tak asi velmi nepomozu, ale co uz... a ta gramatika sa mi tam tiez nepacila, ale prezil som to... sme sa vsetci stale tvarili, ze my niiiic... a ucitelka sa s tym zmierila nakoniec...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)